Az új fejezetet nyitó reformáció

2019. október 23., címkék: steinbach józsef, reformáció hónapja, Steinbach József, ökumenikus tanács (meöt), protestáns újságírók szövetsége (prúsz), Reformáció hónapja, gulyás gergely, rát máyás-díj

A keresztyén üzenetből gyönyörűséges kultúra fakad – hangsúlyozta az idei reformációi gálaesten Steinbach József püspök. Az Uránia Nemzeti Filmszínházban vasárnap tartott eseményen Vitéz Ferenc író-publicista vehette át a Rát Mátyás-díjat.

A szellemi honvédelem pillérei

2018. augusztus 24., címkék: gulyás gergely, bogárdi szabó istván, kövér lászló, reformátusok szárszói konferenciája

„A keresztyénség nem politikai eszközökkel politizál, beleszól a közélet dolgaiba, de nem karhatalmi erő. A keresztyénség az isteni törvények szemszögéből szól bele a spiritualitás örökkévaló dimenziójába"– fogalmazott Bogárdi Szabó István püspök a Reformátusok Szárszói Konferenciáján augusztus 23-án tartott kerekasztal-beszélgetésen, ahol Kövér László házelnökkel és Gulyás Gergely kancelláriaminiszterrel az egyházi szerepvállalásról és menekültkérdésről beszélgettek.

Különös élmény

2013. július 08., címkék: református énekek, kató béla, imre sándor, körkérdés, gulyás gergely, müpa

A gyülekezeti kórusmunka kicsúcsosodása, ösztönzés az éneklés különös élményének felfedezésére, alkalom az együttlétre. A XII. Református énekek három résztvevőjét, szolgálattevőjét kérdeztük arról, mit jelent számukra a már hagyománnyá vált hangverseny.